Firefox Durmak Bilmiyor!! Peki 2012 Planları Neler..

Arkadaşlar Kimimiz Google Chrome kullansada Mozilla Firefox vazgeçilmez bir internet tarayıcımız olmuştur. Birde Firefox'un durmadan sürüm ilerlemesi yeni yeni özelliklerini bize sunuyor.
 
Her geçen gün yeni tasarımıyla yeni özelliğiyle karşımıza çıkan Firefox bakalım 2012'de ne yapacak. İşte bu makalemde bu yıl Firefox'un planlarından söz edeceğim.
 
Son bir senedir Firefox'un geliştirme hızını artıran Mozilla'nın yeni plamları, şirketin blog gönderisinde ortaya çıktı. Blog'da 2011'de
Firefox'a eklenen özelliklerden bahsedilirken, 2012'de eklenmesi planlanan yeni özelliklerden söz edildi. Mozilla'dan programcı Robert Nyman, sürüm numaralarının daha "saydam" hale geleceğinin ve öneminin azalacağının üzerinde duruyor. Nyman, sürüm numaralarının 6,7,8 gibi büyük aralıklarla ilerlemesinin nedeninin geriye dönük uyumlu olmayan API'larda yaşanan bazı sorunlar olduğunu ve sürüm numarasının küçük bir sürüm değişikliği olmadığını bildirdiğini söylüyor. Yeni Firefox'larda yer alan özelliklerin en önemlilerinden biri, Firefox 11'de de yer alan eklenti eşitleme özelliği.
 
Diğer bir özellik ise Firefox 13 ile gelecek olna sessiz güncelleme özelliği. Sessiz güncelleme, tarayıcı güncellemeleriniarka planda indirmeye yarayacak. 2012'de Firefox'a ses, video ve veri aktarımına tam olarak izin veren WebRTC özelliğide eklenecek diğer işlevler arasında Web uygulamalarının geliştirilmesi var.