Gül'e Elektronik Gözlükle Koruma

 Haber: Gül'e Elektronik Gözlükle Koruma

- Gül'ün yakın koruma ekibi, üzerinde bulunan mikro kameralı gözlük ile GBT ve yüz taraması yapabilen mikro gözlüklerle donatıldı. Yeni sistem sayesinde görüntüler anında araç içindeki bilgisayardan izlenebilecek ve şüpheli bir kişi ya da durum olup olmadığını kontrol edilecek.

Cumhurbaşkanlığı koruma ekibinin başlattığı yeni koruma yöntemi dün ilk kez Çankaya Üniversitesi'nin yeni kampusunun açılış töreninde uygulamaya konuldu. Eskişehir Yolu üzerinde bulunan kampusun açılışında konuşan Gül şunları söyledi: "Üniversiteler sadece öğretim veren yerler değildir. Bunun ötesinde araştırma, geliştirme, bilimsel faaliyetlerdir ama bütün bunlar da yeterli değildir.

Bütün bu biriktirdikleri bilgiyi sanayiye nasıl aktaracaklar, nihayetinde ekonomiye nasıl yararlı hale gelecekler, bu çok önemli. Yoksa bütün bilgiler dershanelerde kalırsa, yetişen öğrenciler sadece teorik bilgilerle mezun olurlarsa onların hayata adaptasyonları oldukça zor olacağı gibi bugün başta özel sektör olmak üzere kalkınmanın temel unsuru olan kaynaklardan yararlanamamış olurlar."