Web Tasarım Yaptırırken İzlenecek Yollar

Sektör Hedefli Bulunduğumuz sektörü ve sektördeki hedef pazarımızı iyi belirleyerek ilk önce bir analiz yapmalıyız. Sonra hedef pazarımızda bulunan alıcılarımızı anlayacağı şekilde içerik ve yazılım kısmını oluşturmalıyız. Kolay Erişim Web sitesi internetten aratıldığı zaman insanlar kolayca erişebilmelidir. Bunun yanında sayfalar arası gezindiğinden rahatlıkla geçiş yapabilmelidir.

Programlama Dili

Her proje için kullanılacak yazılım dilleri farklılık oluşturabilir. Projeyi ele aldığımız zaman onun için en uygun ve ilerleyen zaman güncellemeleri rahatlıkla yapabileceğimiz programlama dili kullanmalıyız.

Tasarım

Web sitesinde ağırlıklı sade ve işimizi net anlatan tarzda tasarımlar kişilerin gözünü yormayacak çalışmalar yapılması gerekir.

Site İçi Yerleşim Planı

Web sitesi içinde yerleşim planı (iletişim, üyelik modülü) sitenin içeriğine göre uygun yerlere koyulması önemlidir.

Hız

Bir sitesinin internetteki açılma hızı o siteye giriş çıkışların rakamsal olarak etkileyeceği boyutudur. Onun için sitenizi açılma hızına çok dikkat ediniz.

Sunucu Seçimi

Sitenizin hangi sunucuda barındığı önemlidir. Çünkü sorunsuz bir şekilde sitenizin internette var olmasını istiyorsanız bunun seçimini yaparken seçici olmak zorundasınız.

Dinamik Site Özelliği

Sitenizi her zaman dinamik tabanlı yazılımlara oturtunuz. Çünkü ilerleyen zamanda sitenizde herhangi bir güncelleme ve değişiklik yapmak istediğinizde bunu kolaylıkla kendiniz yapabileceksiniz.