Web Tasarımı Kime Yaptırmayalım? Kocaeli Web Tasarım

 

web tasarım Web Tasarımı Kime Yaptırmayalım?Web tasarım bir firmanın kurumsallığını kalitesini ve ciddiyetini yansıtan en önemli görsel etkenlerinden biridir. İnternet sitesi bir nevi firmanın dışarıya yansıyan aynasıdır, bir kimliğidir, internet sitesinde yalnızca iletişim adresini vermekle kalamaz, firmasının yaptığı işi, ciddiyetini kalitesini ve kurumsallığını internet sitesinin tasarımı ile gösterir.
 
Belki bir çok firma bunun farkında değildir ama bilişim gerçek dünyanın internete sanal dünyaya yansıyan bir aynasıdır.  Microsoft Messenger’ da avatar resmi seçerken “avatar resminiz sizi temsil eder” uyarısı buna aslında iyi bir örnektir.  Kişisel bir örnek olarak; basit bir avatar resmi dahi sizi internette temsil eden önemli bir görsel öğedir. Bu basit avatar resimlerinden dahi kişilerin ruh hali ve kişilikleri tahmin edilebilir.
 
Forum sitelerinde de durum benzeridir,  kullanıcıların seçmiş oldukları avatar ve imza resimleri kullanıcıların, kişisel durumlarını ve hangi iş ile meşgul olduklarını sevdiklerini yada sevmediklerini yada nasıl bir durum içerisinde olduklarını ve hayat görüşleri hakkında karşı tarafa çeşitli tahminler verebilir. İşte aynen bu şekilde bir firmanın internet sitesinde olan tasarımlar da firma hakkında tahminler verir.
 
 
Peki böyle bir internet sitesini kime yaptırmalıyım? Benim firmamı en iyi şekilde tanıtacak, firmamın kurumsallığını internet sitesine taşıyacak, yaptığım işi en güzel şekilde yansıtacak, internet sitesine bakıldığında gerçekten kurumsallık havasını göze çarptıracak yani ” al beni” si olacak bir web tasarımı kime yaptırabilirim?
 
Web  İngilizce bir kelimedir ve anlam olarak örümcek ağı demektir. Yani bu internetin büyük bir derya olduğunu gösterir.  Firmanızın internet sitenizi yaptırmadan önce internet sitesi tasarımı yapan firmaları iyi analiz etmeli,  ihtiyacınıza ve maliyetinize en uygun firmayı seçmelisiniz.  İnternet sitenizi yaptıracak olduğunuz firmanın referanslarını da unutmamalısınız, referanslarını da incelemelisiniz, referansları size yapmış olduğu yapmış olacağı hizmeti ve kalitesini gösterir.
 
Web sitesini yaptırmadan önce nasıl bir tasarım ve içerik istediğinizi sizde bilmeli,  ve buna göre internet sitenizi yapacak olan firma ile iletişime geçmelisiniz. İnternet sitenizi yaptıracağınız firmaya firmanızı tanıtmalısınız,  bundan sonraki kısım da tasarımı yapacak olan firmaya bırakmalısınız.
 
İnternet sitenizi yapacak olan firmayı seçerken yaptıracağınız tasarım konusunda ki referanslarını da incelemelisiniz. Örneğin flash tabanlı bir web sitesi yaptıracaksanız daha önceden yapmış olduğu tabanlı internet sitelerini incelemelisiniz, özel tasarım yaptıracaksanız daha önceden yapmış oldukları özel tasarımlarını incelemelisiniz. Son olarak web sitenizi köklü kurumsal bir firmaya yaptırmaya da özen göstermelisiniz,  size vermiş oldukları destek internet sitesini yapana kadar değil yaptıktan sonra devam etmelidir, elbette her işin her emeğin bir ücreti vardır ama internet sitenizi yaptıktan sonra kendilerine ait olan teknik konulardaki aksaklıklarda ekstra ücreti talep etmemeleri firmanızın internet sitesi için de sağlıklı olacaktır.
 
Web tasarım kısmındaki sonraki değişikler  ve çalışmalar ücrete tabii olabilir, çünkü bu teknik bir sorun değildir, sonradan yapılan bir özel istektir.